• ONet
  • Навіщо потрібен VPN?

Навіщо потрібен VPN?

Кожен з нас чув, зустрічався або користувався цим сервісом, програмою або ж проксі. Що ж означає ці 3 літери? І найголовніше питання – чи варто взагалі воно того?

Virtual Private Network «віртуальна приватна мережа» – узагальнена назва технологій, що дозволяють забезпечити одне або кілька мережних з’єднань (логічну мережу) поверх іншої мережі (наприклад Інтернет). Залежно від застосовуваних протоколів і призначення, VPN може забезпечувати з’єднання трьох видів: вузел-вузел, вузел-мережа та мережа-мережа. Прикладом буде користувач, який хоче отримати доступ до заблокованого в своїй країні сайту, для цього він і використовує дану програму. Вона в свою чергу забезпечує підключення користувача до сайту, але обхідним шляхом. Тобто користувач, за допомогою VPN – сервісу підключається до сервера в іншій країні, де доступ на сайт дозволений і через нього вже працює з інтернет ресурсом.

Як працюють VPN-ланцюжка?

VPN сервіси для додаткового підвищення безпеки можуть використовувати, так звані VPN-ланцюжки. Тобто відразу кілька захищених підключень. Наприклад:

Якщо ми не використовуємо VPN, то при вході на сайт, з’єднання буде приблизно таким:

Ми (Україна) -> Веб-сайт

При використанні VPN – з’єднання буде приблизно ось таким:

При використанні VPN – з’єднання буде приблизно ось таким:

При використанні ланцюжка VPN, відстежити нас буде вкрай малоймовірно, тому що ланцюжок буде приблизно таким:

Ми (Україна) -> VPN-мережа (Нідерланди) -> інша VPN-мережа (Швейцарія) -> Веб-сайт

Все ж більшість з нас використовують дану програму для отримання доступу на різні інтернет ресурси. У кожного свої інтереси і потреби використовувати VPN. Наприклад в Україні звичайним користувачам мережі дана послуга потрібна для доступу на сайти соціальних мереж таких як “VK”, “Однокласники”, до сервісів Yandex, Mail.ru тощо.

На жаль, користуючись VPN розширеннями в своєму браузері або ж окремою програмою в цілому, через завантаженість серверів, можуть відбуватися збої, тимчасові відключення від даних сервісів, зависання інтернет з’єднання та інші проблеми пов’язані з нестабільним доступом до мережі інтернет.

З платними сервісами справи йдуть трохи краще. У платного сегменту більше можливостей в плані вибору сервера або ж країни, з під якої ми хочемо отримати доступ. Так і з з’єднанням, тому-що людей, готових платити за даний сервіс менше, а серверів більше. Тим самим збільшується якість з’єднання між вами і кінцевою точкою.

Користуватися VPN або ж просто ігнорувати ті ділянки мережі, до яких з тих чи інших причин блокований доступ, користуватися безкоштовною послугою або ж навпаки – вирішувати суто кожному. Важливо завжди стежити за статусом VPN сервiсу і вмикати його тільки тоді, коли він дійсно потрібен, щоб уникнути «зависання» і «загальмування» завантаження будь-якої інформації, будь то web-сторінка або перегляд відео.

15.01.2020

Доступна
вартість
підключення

Якісне
обладнання

Стабільний
надійний зв'язок

Високі швидкості
доступу

Цілодобова
підтримка

Написать в Viber Написать в Telegram