• ONet
  • Microsoft випустила антивірус для Linux

Microsoft випустила антивірус для Linux

Відбувся перший публічний Linux-реліз платформи Microsoft Defender ATP для запобігання, виявлення, дослідження та реагування на загрози в корпоративних мережах. Задумане як «ексклюзив» для Windows рішення тепер має повноцінні версії під три різні операційні системи, крім того, готується клієнт для Android.

Антивірус для Linux

Корпорація Microsoft випустила публічну версію свого рішення в сфері безпеки Defender Advanced Threat Protection (ATP) для операційних систем на базі ядра Linux.

Defender ATP включає антивірус, механізм виявлення мережевих вторгнень, систему захисту від експлуатації вразливостей, засоби розширеної ізоляції, додаткові засоби управління додатками і систему виявлення потенційно шкідливої ​​активності.

Рішення може використовуватися для виявлення вже скоєних атак на корпоративні мережі і надання допомоги системним адміністраторам у прийнятті заходів у відповідь. Тобто він, в тому числі, допомагає ліквідувати наслідки тоді, коли всі інші рівні захисту мережі хакерами були подолані.

Перший реліз для Linux підтримує інтерфейс командного рядка, за допомогою якого виконується, зокрема настройка механізму управління погрозами і запуск сканування системи на предмет шкідливого ПЗ.

На сьогоднішній день Defender ATP для Linux підтримує такі серверні дистрибутиви Linux: RHEL 7.2+, Ubuntu 16 LTS і більш нові, SLES 12+, Debian 9+, а також Oracle Linux 7.2.

Про те, що Microsoft адаптує Defender ATP під Linux CNews повідомив в листопаді 2019 року, а вже 25 лютого 2020 року компанія анонсувала вихід першої публічної бети рішення.

Defender ATP на інших платформах

Платформа Microsoft Defender еволюціонувала з антивіруса «Захисник Windows» (Windows Defender). Раніше вона називалася Windows Defender ATP і була доступна виключно користувачам операційної системи Windows 10.

Як раніше пояснювалося в офіційному блозі Microsoft, портирование Defender ATP на Linux – це частина плану корпорації щодо зміни ситуації на світовому ринку кіберзахисту. Для його здійснення необхідно «залишити в минулому модель виявлення та реагування з використанням розрізнених рішень безпеки і перейти до проактивного захисту». Запуск Defender ATP на всіх основних платформах як єдиного інструменту для боротьби з кіберзагрозами бачиться Microsoft одним з інструментів досягнення поставленої мети.

23 червня 2020 р Microsoft оголосила про старт публічного тестування Microsoft Defender ATP для ОС Android.

Defender ATP для Android працює як класичний мобільний антивірус, який дозволяє сканувати пам’ять смартфона на предмет небезпечних програм та іншого шкідливого ПЗ. Програма також може виявляти небезпечні і фішингові сайти в процесі навігації користувача по Мережі, а також блокувати доступ до сайтів з заздалегідь заданого «чорного списку».

У травні 2019 р CNews писав про те, що Microsoft випустила версію Defender ATP для платформи Mac.

Версія для комп’ютерів Apple володіє графічним призначеним для користувача інтерфейсом, за допомогою якого здійснюється управлінням скануванням системи, а також настройка поведінки ПО, зокрема активація / деактивація захисту в режимі реального часу, хмарна захист, автоматична відправка заражених файлів на сервери Microsoft для їх подальшого вивчення. Оновлення вірусних сигнатур відбувається автоматично через утиліту Microsoft Autoupdate.

Любов Microsoft до відкритого ПЗ і Linux

У минулому ставлення топ-менеджменту Microsoft до Linux і ПЗ з відкритим вихідним кодом було досить негативним, оскільки вони розглядалися в якості прямої загрози власної бізнес-моделі компанії.

Колишній глава корпорації Стів Балмер (Steve Ballmer) в інтерв’ю Chicago Sun-Times в червні 2001 р прямо заявив, що «Linux – це ракова пухлина, яка чіпляється як інтелектуальних прав до всього, до чого торкається».

З приходом до керівництва Microsoft Сатьі Сатья Наделла (Satya Nadella) в 2014 р компанія радикально змінила свою позицію по відношенню до Linux і відкритого ПЗ. Сьогодні «гігант з Редмонда», за визнанням діючого CEO, розглядає модель відкритої спільної розробки як головний елемент для створення інновацій, а Linux – скоріше в якості корисного союзника, ніж смертельного ворога.

Полюбив вільне ПЗ і Linux, в листопаді 2016 р Microsoft оголосив про приєднання до консорціуму розвитку Linux, а пізніше розмістив популярні дистрибутиви ОС з відкритим кодом у власному магазині Windows Store.

У червні 2018 року корпорація придбала найбільше і популярне в світі сховище програм з відкритим кодом Github за $ 7,5 млрд, а вже в січні 2019 р Github надала користувачам безкоштовну можливість роботи з необмеженим числом приватних репозиторіїв, в яких можуть зберігатися «секретні »проекти.

У липні 2019 р Microsoft подала заявку на приєднання до списку розробників Linux, учасники якого обговорюють ще не розкриті уразливості і способи їх усунення. У компанії на той момент було кілька продуктів, заснованих на відкритому коді Linux, наприклад, ОС для пристроїв інтернету речей Azure Sphere, підсистема Windows для Linux v2, служби Azure HDInsight і Azure Kubernetes Service.

У серпні 2019 р Microsoft дозволила всім бажаючим розробляти і поширювати драйвери, що забезпечують підтримку проприетарной файлової системи exFAT для флеш-накопичувачів, опублікувавши її специфікації на своєму офіційному сайті. Компанія також заявила про своє бажання допомогти додати підтримку даної файлової системи в ядро ​​Linux.

29.06.2020

Доступна
вартість
підключення

Якісне
обладнання

Стабільний
надійний зв'язок

Високі швидкості
доступу

Цілодобова
підтримка

Написать в Viber Написать в Telegram