• ONet
  • Кому потрібен гігабіт?

Кому потрібен гігабіт?

Були часи, коли ми з вами користувались Інтернетом зі швидкістю 3 Мбіт/с і хизувались що сидимо не у комп’ютерному клубі, а вдома. Сьогодні стандартна швидкість 50 – 100 Мбіт/с і міряємось вже не наявністю комп’ютера, а швидкістю у 1000 Мбіт/с.

Передачу даних з такою швидкістю, називають Gigabit Ethernet (GbE). Ще у 90-х у США розпочався перехід зі швидкості у 100 Мбіт/с до GbE (більш ніж за 20 років і ми тепер маємо таку можливість).

Навіщо ж потрібна така швидкість?

І справді, якщо ви користуєтесь інтернетом задля того, щоб просто подивитись погоду – така швидкість не потрібна.
Але перехід на GbE має доцільність у випадках:

  • Якщо ви збираєтесь влаштувати вдома мережеве сховище (NAS). Це самостійні сховища, обладнані процесором та оперативною пам’яттю. Необхідні вони для створення резервних копій, взаємодії з хмарними сховищами, передачі інформації до будь-якої точки світу. Подібні технології працюють з величезними об’ємами даних, тому їм необхідна величезна швидкість Інтернету.
  • Для створення корпоративної мережі. Швидке з’єднання – вимушена необхідність, якщо специфіка компанії має під собою роботу з файлами великого розміру (відео, фото та інш.).
  • Якщо 100 Мбіт/с не забезпечують ваші потреби. Адже чим більше вдома пристроїв з доступом до Інтернету, тим більша необхідна пропускна здатність.
  • Для роботи з потоковим відео чи великими об’ємами фото. Якщо ви проводите стріми, ви дизайнер чи фотограф і постійно пересилаєте величезну кількість даних, GbE може скоротити час потрібний на приймання/передачу цих даних. У інших же випадках 100 Мбіт/с задовольняють абсолютно всі потреби звичайного користувача.
Якщо ж 1000 Мбіт/с все таки хочеться

Просто захотіти й увімкнути відповідний тарифний план у вашого провайдера буде не достатньо. Щоб отримати подібну швидкість, вам доведеться переконатись у тому чи здатне ваше обладнання з нею працювати. Переконатись, що у вас є:

  • Роутер з підтримкою Gigabit Ethernet (ці дані можна подивитись в специфікації пристрою).
  • Мережева карта здатна працювати на швидкостях у 1 Гбіт/с (подивіться модель карти у диспетчері приладів та подивіться в Інтернеті її характеристики).
  • Ну і звичайно гаджет яким ви користуєтесь не повинен бути морально застарілим, тому що подібна техніка не буде встигати приймати й записувати вхідні пакети (Зазвичай ваш комп’ютер має бути обладнаний не менш ніж 4-ядерним процессором, мати 8 Гб оперативної пам’яті та мати “на борту” швидкісний SSD-накопичувач). Операційні системи нижче Windows 7, також можуть не справлятись з роботою на подібній швидкості.
Чи переходити на швидкість 1 Гбіт/с?

На це питання відповідь одна: “Краще один раз побачити, ніж сто разів почути”.
Головне, переконайтесь що ваша техніка здатна бачити подібні швидкості.

28.06.2021

Доступна
вартість
підключення

Якісне
обладнання

Стабільний
надійний зв'язок

Високі швидкості
доступу

Цілодобова
підтримка

Написати в Viber Написати в Telegram