• ONet
  • Долучаючись до технології PON

Долучаючись до технології PON

У нинішньому світі вже важко когось здивувати тим, що світло може йти по кабелю, та оптоволоконним кабелем, як явищем взагалі.

“Оптичний світловод — є фізичним середовищем транспортування оптичного сигналу і складається із серцевини та оболонки, що мають різні величини показників заломлення. Завдяки явищу повного внутрішнього відбиття, надається змога транспортування оптичних світлових сигналів, що генеруються та приймаються обладнанням, до якого підключене оптичне волокно.” – свідчить Wikipedia.

Оптоволоконні кабелі вже давно застосовуються у сфері інформаційних та мережевих технологій для поєднання між собою мережевих вузлів та передачі величезної кількості інформації на великі відстані за короткий час.

Саме оптоволоконні  кабелі надали можливість для розробки та розвитку технології пасивних оптоволоконних мереж, або PON.  Основна ідея архітектури PON — використання лише одного модуля в OLT (optical line terminal) для передачі інформації безлічі абонентських пристроїв ONT (optical network terminal в термінології ITU-T), які називаються ONU (optical network unit в термінології IEEE) і прийому інформації від них. ONU — пристрій, що перетворює середовище передачі даних з оптично волоконного кабелю до витої пари. Використовується в технології пасивної оптичної мережі PON. На відміну від медіаконвертора ONU підключається до PON «голови» або OLT, а медіаконвертор підключається в парі, для двонаправленної передачі даних.

Така архітектура надала можливість для заведення оптоволоконного кабелю до кожної окремої оселі. Тобто ваш роутер буде підключатись через оптичний від обладнання провайдера (яке, до речі, надійно зарезервовано), минаючи проміжні мережеві вузли. Це забезпечує безперебійний високошвидкісний зв’язок з мережею Інтернет по власній лінії зв’язку).

Для мешканців приватного сектору дана технологія не є новиною (принаймні, якщо вони є нашими абонентами), але для мешканців багатоповерхівок підключення до Інтернету виглядає (назва сімейства технологій – FTTx) так: в вашому під’їзді (а може і в сусідньому) провайдер встановлює комутатор, а вже від нього витою парою підключає абонентів.

Це накладає деякі обмеження на пропускну здатність обладнання, а також на стабільність зв’язку (адже цей комутатор підключається від якогось іншого, а той ще від якогось і так далі). Адже коли один из цих проміжних вузлів із якихось причин виходить із ладу, всі комутатори та абоненти, які від нього підключені втрачають доступ до Інтернет. Крім того, для модернізації обладнання (наразі більшість комутаторів, встановлених у багатоповерхівках обладнані портами з максимальною швидкістю з’єднання 100 Мбіт/с та декількома портами 1 Гбіт/c, тобто швидкостями, які вже зовсім скоро втратять свою актуальність) потрібно замінити не тільки комутатори доступу (до яких безпосередньо під’єднані абоненти), а й комутатори агрегації (до яких під’єднуються інші комутатори), а це напряму може вплинути на здатність провайдера конкурувати з іншими, а також на вартість послуг, які надаються абонентам.

Виходячи із вищесказаного можна виділити кілька плюсів технології PON:

  1. Абоненти PON підключені напряму від головної станції, без активних проміжних вузлів, які потребують живлення та обслуговування
  2. Стабільна швидкість до 1 Гбіт/c яка не залежить від пропускної здатності обладнання у під’їзді
  3. Виділена лінія, яка не залежить від сусідів
  4. Якість зв’язку не залежить від довжини кабелю (для витої пари така довжина становить 100 м. без втрати потужності)
  5. Оптоволоконний кабелі не пропускає електричний струм, що виключає можливість виходу з ладу обладнання (наприклад, під час грози), тож є більш безпечним, ніж вита пара
Тож, в сучасних реаліях, коли мережеві технології стрімко розвиваються, технологія PON має більше можливостей для розвитку, сфер для застосування, надійності та безпечності ніж застарілі технології FTTx.

 

29.10.2021

Доступна
вартість
підключення

Якісне
обладнання

Стабільний
надійний зв'язок

Високі швидкості
доступу

Цілодобова
підтримка

Написати в Viber Написати в Telegram